Завяршыўся другі этап рэспубліканскай алімпіяды

Дзве суботы і дзве нядзелі лістапада, а таксама ў першыя выхадныя снежня на базе Хімоўскага ВПК “Дз/сад-СШ” праходзіў 2-гі этап рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах, у якім прынялі ўдзел 66 школьнікаў з 13-ці раённых устаноў агульнай сярэдняй адукацыі.

Пра пераможцаў першай групы школьных прадметаў мы пісалі раней, сёння ганаровую місію працягваем.

Па вучэбным прадмеце “Фізіка” дыплома 3-й ступені ўдастоены вучань 10 класа Глушанскага ВПК “Дз/сад-СШ” Якубенка Павел (настаўнік Шкленнік Т.Э. ). Па абслуговай працы найлепшых вынікаў дасягнулі 9-класніцы Варатынскай СШ Букіна Паліна (дыплом 2-й ступені), Радзівонава Ганна і Мельнічонак Марына (дыпломы 3-й ступені, настаўнік Счасновіч В.А.), а таксама вучаніца 9-га класа
Туголіцкай СШ Алісеенка Раіса (дыплом 3-й ступені, настаўнік Брэль І.А.).

Па інфарматыцы ў пераможцы выйшаў 9-класнік Каменскай СШ Ваянец Данііл (дыплом 3-й ступені, настаўнік Зябкіна Л.В.). Па рускай мове і рускай літаратуры — Анжаліка Бабыдава з Гарбацэвіцкай СШ (дыплом 1-й ступені, настаўнік Курыленка К.П.).

Па біялогіі найлепшых вынікаў дасягнулі 9-класніцы Туголіцкай СШ Ганна Рабава і Башынская Паліна (дыпломы 2-й і 3-й ступені адпаведна, настаўнік Мануленка В.В.).

Па прадмеце “Грамадазнаўства” дыпломаў удастоены вучаніца 10-га класа Гарбацэвіцкай СШ Браімава Елізавета (дыплом 1-й ступені, настаўнік Перапечына Н.М.), 10-класніца Ленінскага ВПК
“Дз/сад-СШ” Асясарава Ганна (дыплом 2-й ступені, нас­таўнік Герасімовіч С.М.). Выпускніца Брожскай СШ Грышчанка Дзіана (настаўнік Фядзяніна Ю.У.) і яе аднагодак з Цялушскага ВПК “Дз/сад-СШ” Давыдзенка Яўген (настаўнік Лось І.М.) адзначаны дып­ломамі 3-й ступені.

Па прадмеце “Фізічная культура і здароўе” высокі ўзровень падрыхтаванасці прадэманстравалі вучні Цялушскага ВПК Юшкевіч Марыя, Шурын Аляксандр (дыпломы 1-й ступені) і Супрунчык Яўген
(2-й ступені), якіх падрыхтаваў Гацко А.І, а таксама Верас Аляксандра з Хімоўскага ВПК (дыплом 2-й ступені, настаўнік Цялюк М.А.), Глушакова Дана з Туголіцкай СШ (дыплом 3-й ступені, настаўнік Урублеўскі С.І.) і Логвінаў Арцём з Варатынскай (дыплом 3-й ступені, настаўнік Бязручка У.А.).

Усяго вучні раённых школ на 2-м этапе рэспуб­ліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах заваявалі 26 дыпломаў, з якіх 5 — першай ступені, 6 — другой і 15 — трэцяй ступені. 15 навучэнцаў
адзначаны граматамі за выніковы ўдзел.

Наперадзе ў школьнікаў трэці, абласны, этап рэс­публіканскай алімпіяды. Гэтым часам вядзецца фарміраванне рэйтынгу навучэнцаў па вучэбных прадметах, на падставе якога Магілёўскім дзяржаўным абласным інстытутам развіцця адукацыі будуць дадзены рэкамендацыі па фарміраванні заявак на ўдзел каманд у ім.

Спадзяемся, што вучні нашага раёна прымуць удзел у абласным этапе.

Алена КАРПЕНКА
(на падставе дадзеных аддзела па адукацыі, спорту і турызму райвыканкама).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.